Do 26 kwietnia potrwają ograniczenia w funkcjonowaniu szkół

Szanowni Rodzice,
zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. okres czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół został przedłużony do 26 kwietnia 2020r. Od 25 marca 2020r. zajęcia szkolne odbywać się będą zdalnie. W naszej szkole nauczyciele i uczniowie pracują wspólnie od 12 marca. W miarę możliwości technicznych i sytuacji rodzinnych naszych uczniów oraz możliwości technicznych szkoły i nauczycieli, zajęcia będą odbywać się w różnych formach: on-line na platformach edukacyjnych i dostępnych komunikatorach, nauczyciele przekazywać będą materiały i wskazówki do samodzielnej pracy uczniów w domu, uczniowie wykonywać będą zadania, które nauczyciele będą oceniać. Oceny będą wpisywane do dzienników. Po powrocie do normalnego toku pracy, tematy zrealizowane zdalnie będą, w miarę potrzeb, omawiane i konsultowane. Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniło Zintegrowaną Platformę Edukacyjną epodreczniki.pl.). Będziemy wdrażać również nowe, pojawiające się możliwości pracy zdalnej. Prosimy Państwa o dopilnowanie, aby ten czas uczniowie wykorzystali na naukę. Odpowiednie informacje będziemy umieszczać na stronie www.ksz.edu.pl w zakładce dla uczniów na czas kwarantanny – macie Państwo hasło – klucz otwierający dostęp do tych informacji. W sytuacji informowania o terminie lekcji online będziemy także przesyłać Państwu wiadomość za pomocą sms-ów. Prosimy również o wyrozumiałość, jeżeli czasem środki techniczne zawiodą z powodu przeciążenia.

W razie pytań – można z nami kontaktować się mailowo oraz telefonicznie (namiary na www.ksz.edu.pl) , sekretariat szkoły jest do Państwa dyspozycji.
Życzymy, aby w Państwa rodzinach ten szczególny czas udało się przetrwać w zdrowiu i pomyślnie zrealizować codzienne obowiązki edukacyjne i zawodowe.
Z wyrazami szacunku

Dyrekcja Krakowskiej Rzemieślniczej Szkoły Branżowej I Stopnia oraz Fryzjersko – Kosmetycznej Szkoły Branżowej I Stopnia;

Ryszard Gąsierkiewicz, Agnieszka Gąsierkiewicz, Małgorzata Preinl

P.S.
Ważne oficjalne informacje zamieszczane są na stronach internetowych:
Ministerstwo Edukacji Narodowej: www.men.gov.pl
Miasto Kraków: www.krakow.pl ( w tym w zakładce „Portal Edukacyjny”)