Dekarz – zawód z przyszłością!

Rozwój branży budowlanej spowodował ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów z zakresu wykonywania pokryć dachowych i obróbek dekarskich bezpośrednio na terenie budowy, w szczególności na roboty związane z wykonawstwem odwodnień połaci dachowych. Dlatego w Krakowskiej Szkole Branżowej mamy dla was nowy kierunek: Dekarz.

Pracę znajdziesz w przedsiębiorstwach budowlanych, rzemieślniczych warsztatach remontowo-budowlanych wykonujących roboty dekarskie. Możesz prowadzić własną firmę świadczącą usługi z zakresu robót dekarskich. Jest to zawód z dużym potencjałem, ponieważ jest ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy na usługi dekarskie dlatego możesz liczyć na wysokie zarobki i pewną pracę. Oczywiście w naszej Szkole zapewniamy praktyki dzięki współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy PSD.

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy jest organizacją non-profit, zrzeszającą dekarzy, blacharzy i cieśli, wykonujących profesjonalne prace dekarskie.
Istnieje na rynku od 1999 r. realizując cele statutowe. Szczególną uwagę przywiązują do edukacji środowiska dekarzy, kształcenia młodych w zawodzie dekarz, blacharz, cieśla oraz promowania sztuki dekarskiej. Stowarzyszenie działa ponad podziałami, jednocząc branżę dachową w Polsce. Od 2003 roku jestczłonkiem światowej Federacji Dekarzy IFD. W latach 2013 – 2016 na czele IFD stał Polak P. Michał Olszewski (były Prezes i jeden z założycieli PSD).
www.dekarz.com.pl