O nas

W przeciwieństwie do wielkich molochów szkolnych proponujemy naukę w warunkach kameralnych, w atmosferze zrozumienia i opieki.

U nas nie tylko zdobędziesz zawód ale przede wszystkim spotkasz wspaniałych ludzi dbających o Twój bezpieczny i optymalny rozwój. Dzięki temu, że przyjęliśmy zasadę aby szkoła nie była “edukacyjnym molochem”, zawsze znajdzie się ktoś, kto dołoży wszelkich starań by zrozumieć Twoją sytuację, a jeżeli trzeba – pomóc w rozwiązaniu problemów. U nas możesz nauczyć się dowolnego zawodu rzemieślniczego w każdej branży, którą sobie wymarzysz – dołożymy starań abyś zdobył zawód, który rzeczywiście Cię interesuje. Jesteśmy także bardzo elastyczni w akceptowaniu zmian – jeżeli uznasz po pewnym czasie, że chcesz uczyć się czegoś innego dołożymy starań, aby Ci to zapewnić.

Dyrektorzy: Agnieszka Gąsierkiewicz, Małgorzata Preinl oraz Ryszard Gąsierkiewicz

Kadra pedagogiczna posiada szerokie kwalifikacje pedagogiczne oraz specjalistyczne, co umożliwia dostosowanie metod i form nauczania do indywidualnych możliwości ucznia. Każdy uczeń może liczyć na terenie placówki na stałą pomoc medyczną oraz opiekę psychologiczną i logopedyczną.

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest znalezienie miejsca praktyki (bezpośrednio u pracodawcy lub za pośrednictwem szkoły).

Nauka odbywa się w Krakowie:
Krakowska Rzemieślnicza Szkoła Branżowa I Stopnia
Os. Szkolne 26

Tryb nauki

1. Nauka w szkole w 1 i 2 klasie prowadzone jest przez 3 dni w tygodniu, 2 dni przeznaczone są na praktyczną naukę zawodu.
  2. W klasie 3  nauka w szkole trwa 2 dni, a praktyki – 3 dni.

Absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki w 2-letniej  Szkole Branżowej II stopnia lub od drugiej klasy liceum ogólnokształcącego dla dorosłych.

STATUT KRAKOWSKIEJ RZEMIEŚLNICZEJ SZKOŁY BRANŻOWEJ I STOPNIA

Zawody, które możesz u nas realizować:

Blacharz samochodowy
Cukiernik
Drukarz
Elektromechanik pojazdów samochodowych
Elektryk
Fotograf
Fryzjer / kosmetyczka
Introligator
Kaletnik
Kelner